Szerves trágyázás

A Bio gazdálkodás alapjai

 

Prémium ZÖLDhatár Komposzt

Az Érdi Komposzttelepen készített komposzt Prémium ZÖLDhatár Komposzt néven kapott termékengedélyt 2019-ben.

Az Érdi Komposztáló Telepen korszerű biotechnológiával előállított komposzt megfelel a 36/2006. (V. 18.) FVM rendelet előírásainak. A kész komposzt barna színű, morzsalékos anyag, szemcsemérete nem haladja meg a 2 cm-t. Szárazanyagtartalma 60% körüli érték, szervesanyag tartalma 50% körül mozog. Nitrogén, foszfor és kálium tartalma bőven eléri a rendeletben meghatározott értéket, míg kalcium és magnézium tartalma jóval meg is haladja. A komposzt nem tartalmaz nehézfémeket és patogén mikroorganizmusokat sem.

A Prémium ZÖLDhatár Komposzt kiváló talajjavító szerves anyag, mely hozzájárul az egészséges talaj mikroflóra kialakításához és fenntartásához. A növények szármára biológiailag hozzáférhető formában tartalmazza a tápanyagokat, segíti a talaj biodiverzitásának növelését. A talajvíz és levegőháztartásra gyakorolt pozitív hatásának eredményeképpen javul a talajszerkezet is, csökken a talajerózió. A szerves komposzttal kezelt talajok jótékony hatással vannak a növénykultúrák fejlődésére.

Terméktanúsítvány

Komposzt felhasználása

Kertészeti termesztésben:

  • Szabadföldi zöldségtermesztésben:  2-4 kg/m2 mennyiségben, vetés ill. ültetés előtt a talajba keverve
  • Gyümölcs- és díszfák telepítésekor:  3-4 kg/gödör mennyiségben,
  • Gyeptelepítésben:  1,5-2 kg/m2 mennyiségben a talajba keverve, termesztő közeg előállításakor 10-20%-ban a közeghez keverve,

Szántóföldi kultúrákban:

  • Szántóföldeken: 5-30 t/ha mennyiségben.
  • Csemetekertben:  30-40 t/ha mennyiségben.

Rekultivációhoz:

40-80 t/ha mennyiségben kijuttatva, majd a termőrétegbe bedolgozva.

Talajjavítási célokra alkalmazható, melynek során a biológiai aktivitás fokozódik, lassabb a tápanyag-feltáródás, a kimosódás veszélye kisebb, magas adszorpciós képesség, nehezen oldható ásványi tápanyagok felvehetővé válnak, hormonok serkentő hatása, ellenállóbbak lesznek a növények, stabil talajszerkezet alakul ki, javul a talajvíz-, hő-, levegőgazdálkodása. Alkalmazható ültető közegnek – dísznövénytermesztés, palántanevelésnél, kertészeti, szántóföldi termesztésnél, erdő – és gyepgazdálkodásban, tájrendezésnél, rekultivációnál és alkalmas biofilter-szűrőközegnek is A rossz minőségű komposztot pl. takaróanyag rekultiváció céljára hasznosítható.